Ливърпул записа втората си победа от началото на сезона. „Червените" спечелиха измъчено с 1:0 на свой терен срещу опашкаря Рединг.

Двубоят на „Анфийлд" бе откровено на посредствено ниво, като единственото попадение дойде в 29-ата минута. Мачът ще се запомни единствено и именно с факта, че голямата надежда на „червените" Рахим Стърлинг вкара първия си гол във Висшата лига.

Тийнейджърът се разписа след чудесно центриране на Луис Суарес, който иначе тази вечер направи един от най-слабите си мачове.

Рединг изпусна най-доброто си положения десетина минути след почивката, когато Маклийри бе изведен в чиста позиция, но резервният страж  на „мърсисайдци" Брад Джоунс се намеси чудесно и спаси трите точки за Ливърпул.