Шампионите на Англия от Ливърпул стигнаха до нов труден успех във Висшата лига. За второ поредно домакинство момчетата на Юрген Клоп сътвориха обрат, този път срещу коравия тим на Уест Хям 2:1.

Победата изкачи "червените" еднолично на първото място във временното класиране с актив от 16 точки. "Чуковете" влязоха в серия от три мача без успех и вече са 13-ти.

Манчестър Сити измъкна гостуването си на Шефилд Юнайтед

Кайл Уолкър вкара победното попадение преди почивката

Битката на "Анфийлд" започна с ранен гол за лондончани. Пабло Форналс получи подарък - лошо изчистена топка от Джо Гомес и изобщо не се поколеба да опъне мрежата зад Алисон.

В 41-ата минута Артур Масуаку направи нарушение в наказателното си поле и реферът Кевин Френд отсъди дузпа. Тя бе точно реализирана от Мохамед Салах и така двата тима се прибраха на почивката при равен резултат.

Снимка 503304

Източник: EPA/БГНЕС

В 70-ата минута Юрген Клоп реши да пусне "златната" си резерва Диого Жота и португалецът веднага започна да работи в правилната насока. В 77-ата минута крилото отбеляза за домакините, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, попадението беше отменено.

Все пак търпението на мърсисайдци бе възнаградено и победата бе в техните ръце. Това се случи пет минути преди последния съдийски сигнал. Джердан Шакири разсече отбраната на Уест Хям с перфектен извеждаш пас за Жота, който сам срещу Фабиански го неутрализира със силен шут в средата.

Челси прегази Бърнли на "Търф Моор"

"Сините" имаха пълна доминация в мача

До края гостите опитаха хаотичен натиск, който не даде необходимия ефект. В следващия кръг е голямото дерби между Манчестър Сити и Ливърпул. На Уест Хям предстои лондонско дерби с Фулъм.

ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ ХЯМ 2:1

0:1 Форналс (10"), 1:1 Салах-дузпа (42"), 2:1 Жота (85")