Лестър се класира за следващата фаза на ФА Къп след победа над скромния Флийтууд Таун с 2:0.

"Лисиците" този път подходиха по-сериозно, след като не успяха да спечелят като гост в първия мач, което наложи преиграване на срещата, този път на "Кинг Пауър". И двете попадения за отбора на Клод Пюел реализира нигериецът Келеши Ихеаначо, разписал се и през двете полувремена.

Гостите изглеждаше, че ще се приберат при нулево равенство на почивката, тъй като не даваха на съперника да атакува оспасно, действаха организирано и подредено в защита.

Ихеаначо обаче получи хубав пас от левия фланг и успя да се измъкне от защитата фронтално срещу вратата, за да вкара елегантно за 1:0 в 43-ата минута.

През втората част Лестър затвърди превъзходството си с нов гол на Ихеаначо. Той бе зачетен и след намесата на видеоповторение, тъй като останаха съмнения за засада в 77-ата минута.