Отборът на Нюкасъл продължава своето падение във Висшата лига, след като днес записа четвърта поредна загуба като гост на Стоук с 2:1.

За последно "свраките" надвиха Уест Бромич на 28-ми октомври, след което записаха равенство с Ливърпул и три поражения съответно от Уест Хям, Суонси, Саутхямптън и Стоук.

Днес футболистите на Алън Пардю имаха шанс да прекъснат черната си серия, тъй като поведоха в резултата чрез гол на Папис Сисе в 47-ата минута, но 10 минути преди края са сгромолясаха отново. В 81-ата минута Уолтър изравни, а след още четири минути Джером донесе пълен успех на "грънчарите".

Нюкасъл е на 14-ата позиция с 14 точки от 14 мача и се намират само на 2 пункта от първия отбор под чертата Саутхямптън. Стоук пък е 9-ти с 19 точки.

В друг интересен двубой от днешния ден, Суонси прекъсна невероятната серия на Уест Бромич Албиън от четири поредни победи и се наложи с 3:1 у дома. "Лебедите" също се представят много стабилно и нямат загуба вече в шест поредни мача.

Суонси се доближи само на точка от 7-мия е Арсенал и остава на 8-ма позиция с 20 точки, докато Уест Бромич Албиън запазва мястото си в топ 4, където е изпреварен от Челси заради по-лошата си голова разлика, тъй като и двата отбора разполагат с по 26 пункта.

Тимовете на Норич и Саутхямптън пък не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1.