Кристъл Палас спечели по сравнително лесен начин гостуването си на Уест Бромич Албиън.

Домакините реализираха едно попадение във вратата на съперника, но получиха 5 в собствената си мрежа и в крайна сметка отстъпиха по категоричен начин.

Дарнел Фърлонг си отбеляза злощастен автогол още в 8-ата минута на двубоя, давайки преднина на Палас, която футболистите на тима все още не очакваха да получат, с оглед изминалото малко време от началото на сблъсъка.

Снимка 508503

Източник: Twitter

Конър Галахър вкара за 1:1 след половин час игра, но само 4 минути по-късно Матеус Перейра получи червен картон и направи задачата доста трудна за решаване от страна на домакините.

Само в рамките на 4 игрови минути след паузата, между 55-ата и 59-ата, гостите на практика си решиха срещата.

Снимка 508502

Заха и Бентеке бяха точни за далеч по-настоятелния тим на терена, като по този начин предсказаха и крайния победител в мача.

Нов гол на Заха и още един на Бентеке сложиха точка на спора преди заключителния сигнал в срещата и връчиха живителните 3 пункта на Палас.

Отборът се отдалечава от застрашените с изпадане в Чемпиъншип тимове, като вече е в средата на таблицата, с 16 спечелени точки. Уест Бромич има 10 по-малко и е едва под номер 18 във временното подреждане.