Арсенал прекъсна победната си серия от седем мача без загуба, отстъпвайки като гост на Куинс Парк Рейнджърс. Борещият се за оцеляване тим победи с 2:1 „артилеристите" на своя "Лофтус Роуд" в лондонското дерби от 31-я кръг на английската Висша Лига.

През първата част, „кралските поданици" се представиха на много високо ниво. Домакините и първи стигнаха до попадение. В 21-ата минута Абел Таарабт отбеляза след отлична асистенция на Клинт Хил.

Голът промени изцяло ситуацията на терена и Арсенал завърши доста силно полувремето. Рамзи опита удар към вратата, но неуспешно.

В 37-ата минута логичното се случи и „артилеристите" изравниха. Робин Ван Перси подаде отлично към Уолкът в наказателното поле, младокът би, но в гредата. Отболата се топка попадна отново в Уолкът и при вторият опит той не сгреши и направи резултата 1:1.

Второто полувреме, „артилеристите" бяха по-активният тим на терена. Перси на два пъти излизаше на чисти позиции, но не успя да реализира.

В 66-ата минута, груба грешка на защитата на Арсенал бе наказана. Вермален се подхлъзна, давайки възможност на Маки да го преодолее, той подаде към Диаките. Халфът не сгреши и оформи крайния резултат 2:1. До края на мача, КПР се защитаваше умело, което не даде шанс на  „артилеристите" да стигнат поне до точка.