Ливърпул спечели големия сблъсък в 5-ия кръг на Висшата лига. „Мърсисайдци“ триуфираха над Челси с 2:1 на „Стамфорд Бридж“.

Двубоят противопостави едни от най-добрите отбори в Англия, както и двама от най-уважаваните мениджъри. Един срещу друг се изправиха Антонио Конте и Юрген Клоп, които налагат съвсем различни стилове футбол. В крайна сметка, атакуващият футбол, изповядван от Нормалния, надделя над сигурността, на която залага Конте.

Това бе първият по-сериозен тест за италианския специалист, начело на "сините". До момента лондончани не познаваха вкуса на загубата, печелейки 10 точки от 4 мача.

Двата отбора са с равни точки. „Сините“ са на третото място, а „мърсисайдци“ с позиция по-назад.

В днешната среща повторен дебют за Челси направи Давид Луис, които се завърна от ПСЖ.

Снимка 253756

Ливърпул започна много по-добре срещата. „Мърсисайдци“ успяха да поведат в резултата в 17-та минута. Защитата на „сините“ остави Деян Ловрен напълно непокрит в наказателното поле, и след страхотно центриране на Коутиньо отляво, хърватинът засече с крак в мрежата с лекота за 0:1. При попадението Даниел Стъридж бе в засада, но той така и не игра с топката.

В 36-ата минута гостите удариха за втоти път по „сините“ амбиции. Джордан Хендерсън от около 25 метра отрави отличен фалцов удар, вкарвайки един от най-красивия гол от началото на сезона.

В следващите минути „сините“ заиграха по-добре, но така и не успяха да създадат опасни положения пред вратата на Миньоле. Диего Коща трудно играеше с топката, а Еден Азар бе доста незабележим. През втората част, домакините вдигнаха оборотите.

Снимка 253758

В 61-ата минута Еден Азар изведе Неманя Матич вляво в пеналта, и той технично намери Диего Коща на два метра от вратата. Испанецът реагира мигновено и стряля за 1:2. Последва „син“ натиск на „Стамфорд Бридж“. В 65-ата минута Челси бе много близо до ново попадние след като Коща стреля от точката на дузпата, но право в тялото на Миньоле.

В 80-ата минута Куртоа запази Челси в мача след като по фантастичен начин отрази удар с глава на Ориги от близка дистанция.