Отборът на Хъл Сити преодоля 5-я кръг на ФА Къп, след като успя да се наложи с 2:1 над Брайтън в мача-преиграване. Първата среща завърши при 1:1. Хъл обаче не допусна грешна стъпка в днешния мач и след попадения на Къртис Дейвис и Робер Корен гледа към следващата фаза на турнира.

Хъл, който бе домакин, имаше значително преимущество в мача. Точно 14 минути бяха нужни на възпитаниците на Стийв Брус, за да открият резултата. Къртис Дейвис се разписа за 1:0, след като получи хубаво подаване от Роберт Корен.

Последваха нови силни минути за Хъл, а второто попадение не закъсня. В 36-ата минута домакините удвоиха аванса си. Асистентът за първия гол Робер Корен този път бе в прегръдките на съотборниците си, тъй като стана автор на второто попадение – 2:0.

След почивката Брайтън опита да промени нещо в развитието на срещата, като в 69-ата минута намали преднината на Хъл чрез Хосе Леонардо Уйоа (1:2), но това не бе достатъчно.

На четвъртфинала Хъл Сити ще бъде домакин на Съндърланд.

Същевременно в друг мач от тази фаза, Чарълтън Атлетик победи Шефилд Уендзи с 2:1 и така спечели виза за следващия етап, в който ще гостува на друг тим от Шефилд - Шефилд Юнайтед.