Отборът на Тотнъм поднесе неприятна изненада на феновете си, записвайки равенство номер 5 в актива си в английската Висша лига през сезона.

"Шпорите" едва не отстъпиха на собствен терен с 0:1 пред наглед скромния си гост Уест Хем, но в края на мача все пак стигнаха до равенството.

Първото попадение в срещата бе реализирано от Педро Обианг. Той се разписа след 70 минути игра. Пет минути преди финала на сблъсъка, Хьон-Мин Сон вкара за 1:1.

Снимка 332182

Домакините бяха далеч от възможно най-добрата си форма, като успяха да създадат редица положения, но не и да реализират много от тях.

Головата немощ със сигурност не е типична черта на състава на Маурисио Почетино, но в последните две срещи отборът не изглежда на себе си. Самият специалист в няколко отделни случая изрази недоволството си от напрегнатата и натоварена програма на тимовете от английския футболен елит.

Снимка 321057

Същото сториха и голяма част от колегите му в останалите водещи тимове.

Първият гол в мача тази вечер падна 20 минути преди последния съдийски сигнал, когато Ланзини асистира на Обианг за 0:1. Крайното 1:1 оформи Сон, разписал се малко преди края на срещата.

Това равенство оставя Тотнъм на границата на местата, даващи право на участие в клубните турнири, а и във все по-непосредствена близост до преследвачите на Кейн и компания.

Уест Хем е на две точки над зоната със застрашените от изпадане тимове.