Падението на Димитър Бербатов и Фулъм продължава. В мач от 12-ия кръг. „котиджърс" паднаха с 1:2 у дома от Суонси и по този начин остават под чертата. Бербо и ко изиграха поредния си слаб мач, макар че можеха да вземат и поне точка от „лебедите".

Поражението бе под номер 8 за лондончани този сезон и те остават със скромните 10 точки на 18-ото място.

Бербатов започна като титуляр и остана на терена през целия мач, но не успя да помогне на отбора си с нещо особено. Дарън Бент удари гредата на Суонси през първото полувреме.

Малко след почивката Арън Хюз си вкара автогол и даде аванс на уелсците. Паркър все пак изравни за Фулъм с фалцов удар в 64-ата мин, но резервата Джонджо Шелви донесе успеха за гостите в 80-ата.

В друг мач от кръга, с десет души, Кристъл Палас победи Хъл Сити с 1:0, благодарение късния гол на Банан.

„Френският легион" на Нюкасъл отново изведе „свраките" до победа. Този път точки при успеха с 2:1 над Норич бяха Реми и Гуфран, преди Лирой Фер да върне един гол за „канарчетата".

Стоук Сити пък удари Съндърланд с 2:0, след като „черните котки" играха повече от 55 минути с човек по-малко. Браун бе изгонен в 36-ата, а Адам и Н'Зонзи дадоха победата на „грънчарите".