С късен гол на нападателя Якубу Айегбени отборът на Евертън победи Уест Хям с 2:1 полуфиналите на турнира за купата на лигата на Англия.

Двубоят започна добре за домакините. В 12-ата минута капитанът на отбора Лукас Нийл с дълъг пас изведе Карлтън Коул в чиста позиция и той хладнокръвно преодоля Тим Хауърд.

Евертън натисна и заслужено стигна до равенството малко преди почивката. Стивън Пиенаар намери Лион Озмън на границата на наказателното поле и с прецизен удар той преодоля Робърт Грийн.

В 88-ата минута груба грешка в защитата на лондончани позволи на гостите да ликуват. Дани Габидон се опита да върне с глава към Грийн, но пасът му беше пресечен от Айегбени и нигериецът се възползва по най-добрия начин от ситуацията, за да донесе успеха на тима си.

Така Евертън продължи серията си вече на 11 поредни мача без поражение във всички състезания.