Чудото, в което вярваха само феновете на Съндърланд и треньора Густаво Пойет, стана факт. Само преди месец отборът заемаше последното място във Висшата лига и шансовете му за спасение изглеждаха илюзорни. Още повече, че му предстояха мачове и с Манчестър Ситн и Челси, които се бореха за шампионската титла. Само че Съндърланд завърши наравно с "гражданите" като допусна гол в последната минута и нанесе първо домакинско поражение на Жозе Моуриньо като треньор на Челси.

Снощи отборът официално се спаси от изпадане след като пред своя публика постигна победа с 2:0 над Уест Бромич в отложена среща от 28-ия кръг на Премиър лийг. Така кръг преди края "черните котки" имат пет точки аванс пред 18-ия Норич.

Попаденията за успеха днес отбелязаха Джак Колбек (13) и Фабио Борини (31). Маркос Алонсо проби по левия фланг и сервира топката около дузпата, където Колбек я засече и тя се получи неспасяема за вратаря Бен Фостър. В 31-ата Себастиан Ларсон копна технично топката над отбраната и Борини заби мигновено в мрежата, изпреварвайки вратаря.

През първата част момчетата Густаво Пойет показаха страхотен футбол, а след почивката не допуснаха обрат.