Арсенал допусна равенство като гост на Съндърланд в мач от поредния кръг на Висшата лига на Англия. Тимът на Арсен Венгер, който бе властелин на терена през цялото времетраене на срещата, загуби 3-те точки в последната минута, когато английският национал Дарън Бент вкара изравнителен гол за крайното 1:1.

Срещата започна отлично за Арсенал, след като капитанът на тима Сеск Фабрегас даде преднина на тима с куриозен гол в 16-ата минута. Топката рикошира в него при опит на бранител да я изчисти и прехвърли стража на домакините. Сеск обаче бе принудително заменен от Росицки, след като се контузи. До почивката гостите пропуснаха още няколко изгодни ситуации.

В началото на второто полувреме Арсенал бе шокиран от червения картон на Сонг. Бранителят бе изгонен за два жълти картона в 55-ата минута.

Макар и с 10 души, в 75-ата минута гостите имаха възможност да решат двубоя в своя полза, след като Самир Насри бе съборен в наказателното поле от Ахмед ал-Мухамади. Росицки обаче стреля много силно и пропусна. Така в последните секунди на продължението Бент бе най-съобразителен при едно меле в наказателното поле и вкара изравнителния гол.