Отборът на Челси възстанови разликата с втория Манчестър Юнайтед на 9 точки, след като победи Евертън с категоричното 3:0.

Франк Лампард откри резултата на "Стамфорд Бридж" в 28-ата минута с далечен изстрел, а в 62-ата Дидие Дрогба удвои, след центриране на Лампард от корнер.

Крайното 3:0 в полза на шампионите оформи Микаел Есиен в 74-ата минута.

Тимът на "карамелите" игра близо 40 минути с човек по-малко, след червения картон на Лий Карсли за груб фаул срещу Дрогба.

Чарлтън победи с 2:1 Портсмут в "българското" дерби от кръга.

Загубата за "Помпи" е първа за тима от шес мача насам.

Българският национал Радостин Кишишев изигра цял мач за домакините, а Светослав Тодоров бе сменен в състава на Портсмут 12 минути преди края от Азер Карадас.

Андреас Д'Алесандро изведе гостите напред в резултата в 44-ата минута, но Брайън Хюз изравни в 76-ата минута. Дарън Бент пък донесе победата за Чарлтън в 83-ата минута.

Мидълзбро взе домакинския си мач срещу Уест Хям, записвайки победа с 2:0. Голмайстори за победителите бяха Джими Флойд Хаселбанк и Масимо Макароне от дузпа.

В дербито на Севера Нюкасъл разгроми Съндърланд на неговия "Стейдиъм оф Лайт" с 1:4.

Джъстин Хойт откри за домакините през първата част, но в рамките само на две минути Нюкасъл успя да обърне резултата с голове на Майкъл Чопра (60-ата) и Алън Шиърър (62-ата от дузпа).

Победата за гостите бе подпечатана от Чарлз Н'Зогбия, който реализира след самостоятелен пробив в 67-ата минута и Алберто Луке (88-ата минута).