Шампионите от Челси сразиха с 2:0 домакините си от Портсмут в среща от 29-я кръг в английската Висша лига. По-рано днес Манчестър Юнайтед спечелели с 1:0 дербито с Ливърпул и временно имаше преднина от цели 12 точки, но възпитаниците на Жозе Мауриньо не позволиха тази разлика да се запази.

Българският национал Светослав Тодоров за пореден път не попадна в групата на Портсмут.

В първите минути възможност да открият резултата имаха домакините, но Петер Чех прояви завиден рефлекс при отправените към него изстрели.

След няколко пропуска пред Дейвид Джеймс в 33-ата минута Дидие Дрогба наказа стража след асистенция на Ашли Коул.

След почивката „сините" от Лондон треснаха и гредата, като близо до гола бе Ариен Робен. След минути на доминация за Челси, осем минути преди края Саломон Калу реши всичко с второ попадение, а подаването отново дойде от Коул.

Останалите среща от кръга са утре, като Болтън посреща Блекбърн от 15:35 часа, а от 18 часа започва лондонското дерби между Уест Хям и Тотнъм.