Отборът на Челси направи най-важната крачка към титлата в Англия. В двубой от 37-ия кръг на Премиърлийг тимът на Карло Анчелоти се наложи с 2:0 при гостуването си на Ливърпул и увеличи преднината си пред Манчестър Юнайтед на 4 точки. "Червените дяволи" играят по-късно със Съндърланд и при загуба, Челси още днес ще стане шампион. В противен случай "сините" ще се нужаят от победа при домакинството си на Уигън в последния кръг.

Двата гола срещу Ливърпул станаха дело на Дидие Дрогба през първата част и Франк Лампард през втората.

В първите минути домакините изглеждаха по-добрият отбор. За Челси Дидие Дрогба пък изпитваше болки и получи на няколко пъти лекарска помощ.

Точно в моментите, в които изглеждаше, че домакините взимат инициативата Стивън Джерард направи непростима грешка, която бе наказана от Дидие Дрогба. Капитанът на Ливърпул се опита да върне топката към Рейна, но подаването му бе пресечено от Дрогба, който с едно докосване елиминира вратаря на съперника и майсторски чукна топката в празната врата.

Секунди по-късно скоростна атака на "сините" за малко не завърши с втори гол. Топката бе подадена към Лампард на границата на наказателното поле. Халфът на Челси стреля опасно, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

В последните секунди на първата част Саломон Калу бе съборен в наказателното поле, но Алън Уайли даде знак играта да продължи.

След почивката домакините не успяха да вземат инициативата в първите минути. В 54-ата минута Франк Лампард удвои аванса на своя тим, след като бе оставен непокрит в полето пред Рейна.

Малко по-късно Джон Тери подцени една топка, но Райън Бабел не успя да отправи точен удар по посока вратата на Чех. До края Ливърпул владееше повече кълбото, но така и не стигна до попадение във вратата на Чех.

Така мърсисайдци окончателно загубиха шансовете си за 4-ото място. Тимът на Рафаел Бенитес остава на 7-о място с 62 точки.

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 0 : 2
0:1 Дрогба (33)
0:2 Лампард (54)

Ливърпул: Рейна, Машчерано, Киргиакос, Карагър (57-Аяла), Агер, Джерард, Лукас, Макси (42-Бабел), Акуилани (77-Н`Гог), Бенаюн, Каут

Челси: Чех, Иванович, Тери, Алекс, А.Коул, Лампард, Балак, Малуда, Калу (88-Жирков), Дрогба, Анелка

Съдия: Алън Уайли
Жълти картони: Балак, Малуда