Отборът на Челси се върна на второ място в първенството на Англия, след като в отложен кръг победи с категоричното 5:0 като гост Портсмут. В герои за лондончани се превърнаха Дидие Дрогба и Флоран Малуда, които се отчетоха с по два гола.

Крайното 5:0 фиксира Лампард. Благодарение на успеха момчетата на Карло Анчелоти се доближиха само на точка от лидера и шампион Манчестър Юнайтед.

Гостите от Челси откриха мача в 32-ата минута чрез Дрогба. Тъмнокожият нападател довкара една отбита от Дейвид Джеймс топка, като по този начин наниза 14-ия си гол в последните 14 срещи в Премиърлийг.

Челси реши всичко в мача още в първите 15 минути след подновяването на играта след два гола на Флоран Малуда. Намиращия се в отлична форма французин се разписа последователно в 50-ата и 60-ата минути. В 77-ата Дрогба направи резултата 0:4, а в даденото от съдията продължение Лампард с глава фиксира крайното 5:0.

ПОРТСМУТ - ЧЕЛСИ 0:5
0:1 Дрогба (32')
0:2 Малуда (50')
0:3 Малуда (60')
0:4 Дрогба (77')
0:5 Лампард (90')

ПОРТСМУТ: Джеймс, Роча (45' Басинас), Хрейдарсон, Финан, Мокоена, О'Хара, Мълинс, Хюз, Уилсън, Пикион, Смит (46' Осуву)

ЧЕЛСИ: Чех, Карвальо (37' Алекс), Ферейра, Тери, Лампард, Микел, Малуда, Жирков (69' Ван Анхолт), Деко, Дрогба, Стъридж (54' Коул)