Челси надви Тотнъм с 2:0 като гост в най-интригуващия мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Двата гола за "сините" вкара Вилиан (12,42-дузпа). Домакините играха над половин час с човек по-малко, след като Сон бе изгонен.

Така възпитаниците на Франк Лампард заличиха слабото си представяне в първенстото напоследък. С актив от 32 точки тимът е четвърти. "Шпорите", които нямаха точен удар през целия мач, са седми с 26 пункта.

Срещата започна на високо темпо. "Сините" излязоха напред в резултата още в 12-ата минута. Тогава Вилиан финтира Орие, освободи се и с хубав удар направи вратаря безпомощен за 0:1.

Снимка 458813

Източник: Twitter

Гостите продължиха да създават опаносите и Ейбрахам бе близо до гол, но не намери очертанията на вратата. Малко след това Маунт бе блокиран в последния момент.

В 28-ата минута "шпорите" можеше да изравнят. Сисоко намери Сон в наказателното поле, но кореецът стреля в аут от отлична позиция. Последва нова възможност пред Сон, но останал сам срещу Кепа, стреля над вратата.

В самия край на полувремето вратарят на Тотнъм Пауло Гасанига усложни ситуацията на своя отбор. Той излезе, за да пресрещне Маркос Алонсо, но не уцели топката и отнесе играча. Първоначално съдията отсъди нарушение срещу аржентинския вратар, но след намеса на ВАР посочи бялата точка. Зад топката застана Вилиан, който вкара за 0:2.

В 55-ата минута попадение на Тами Ейбрахам бе отменено поради засада. Нападателят прати топката в мрежата при добавка, но бе зад защитата.

Челси впечатлява с щедро предложение за Санчо

"Сините" предлагат 120 млн. паунда

След час игра ситуацията за Тотнъм допълнително се усложни. Сон извърши голяма глупост и получи червен картон. Падайки на земята, кореецът замахна умишлено и с двата крака последователно опита да изрита Рюдигер, като с десния го закачи. Разглеждане на ситуацията с ВАР доведе до изгонването на Сон.

Ситуацията провокира и расистки обиди от трибуните към Рюдигер. Защитникът се оплака на съдиите, а малко по-късно дикторът на стадиона предупреди феновете.

До края на двубоя "сините" можеше да стигнат до още по-изразителна победа, но Канте и Батшуай пропусаха.