Фулъм победи с минималното 1:0 Стоук Сити в среща от 27-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата реализира Димитър Бербатов, който в края на първата част реализира гол-шедьовър. През второто полувреме пък вратарят на домакините Марк Шварцер спаси дузпа на Джонатан Уолтърс. Двубоят днес под №200 за Бербатов в английския футболен елит, където той вече има и цели 84 гола. Другият българин в състава на „котиджърс" - Станислав Манолев, не взе участие в двубоя.

Първото полувреме не беше особено интересно. Домакините от Фулъм бяха по-активни, но трудно и рядко стигаха до някакви по-сериозни положения пред вратата на Бегович. Все пак в 9-ата минута Бербатов отправи хубав удар от въздуха, но топката не затрудни стража на съперника. В 24-ата Бегович трябваше да показва рефлекс след отлично изпълнен свободен удар от Карагунис. И когато първото полувреме вървеше към края си, лондончани откриха резултата. При едно рутинно центриране в полето Хут игра с глава, но прати топката право на волето на Бербатов, който с изключителен удар от въздуха от 7-8 метра не остави шанс на Бегович - 1:0. Това беше 9-и гол за българина от началото на сезона и негов 84-и по терените на Англия.

Подобно на края на първата част, началото на втората бе доста интересна. В 56-ата минута Дежага игра с ръка в полето и главният съдия заслужено посочи бялата точка. Зад топката застана Джонатан Уолтърс, чийто удар обаче бе спасен от Шварцер. Трябва да се признае, че футболистът на Стоук не изпълни никак лошо наказателния удар, но реакцията на ветерана на вратата на Фулъм бе от много висока класа.

Малко по-късно, в 59-ата минута, Димитър Бербатов можеше да вкара втори гол-шедьовър. Митко прехвърли технично бранител на съперника и отправи удар от въздуха с левия крак, но в последния момент Бегович с една ръка изби.

Мениджърът на гостите Тони Пюлис набързо направи 3 промени, от които обаче играта на гостите не се освежи, напротив. По-интересните положения, колкото и малко да бяха те, бяха пред вратата на Стоук.

ФУЛЪМ - СТОУК 1:0

1:0 Бербатов (45')

ФУЛЪМ: Шварцер, Ритер, Хангеланд, Сендерос, Рийзе, Дежага, Карагунис (81' Беърд), Сидуел, Дъф (86' Емануелсон), Руис, Бербатов (90' Петрич)

СТОУК СИТИ: Бегович, Шотън, Шоукрос, Хут, Уилсън, Уолтърс, Уилън, Камерън (51' Джером), Нзонзи, Етерингтън (24' Шей), Крауч (70' Джоунс).