Арсенал записа трудна, но сладка победа над новата Бърнли. „Артилеристите" се наложиха у дома с 3:0 с голове, паднали  в последните 20 минути на двубоя.

След днешните три точки и грешната стъпка на Уест Хям, лондончани се завърнаха в топ 4. „Чуковете" и „артилеристите" имат равни точки, но възпитаниците на Арсен Венгер са с по-добри показатели.

"Артилеристите" се потрудиха доста за днешния си успех. В 70-ата минута Аарън Рамзи асистира отлично към Алексис Санчес, който засече за 1:0.

Две минути по-късно Чеймбърс подпечата победата на Арсенал с премерен удар за 2:0.В последните секунди на мача Санчес вкара своя втори гол в мача след асистенция на Гибс.

След този мач Арсенал има 17 точки, заемайки 4-ото  място. Бърнли е закован на последното място с едва 4 пункта.