Арсенал излезе на второ място във временното класиране на Висшата лига. Тимът на Арсен Венгер спечели с 4:1 домакинството си на Болтън.

За гостите 66 минути игра Мартин Петров. Те кък прекъснаха серията си без загуба от началото на първенството.

Още в 24-ата минута новото попълнение на Арсенал Лоран Косчиелни реализира за 1:0.

След това обаче тъкмо той направи сериозна грешка в защита и Йохан Елмандер възстанови равенството.

В 60-ата минута Болтън бяха отслабени от червен картон на Гари Кейхил.

Малко преди това Чамак бе реализирал за 2:1. Той засече центриране от корнер на Франсеск Фабрегас.

С човек повече Арсенал реализира нови два гола. Първо Алекс Сонг вкара с добавка, след като преди това Фабрегас и Аршавин разиграха добре.

Крайното 4:1 оформи Карлос Вела. Отново Фабрегас пък бе асистентът на попадението.

АРСЕНАЛ: Алумния - Ебуе, Косчиелни, Скилачи, Гибс - Сонг, Уилшър, Росицки, Фабрегас, Аршавин, Чамак.

БОЛТЪН: Богдан - Стейнсън, Найт, Кейхил, Робинсън - Лий, Муамба, Холдън, Петров, Кевин Дейвис, Елмандер.