Арсенал записа ценна победа над Суонси като гост. „Артилеристите" победиха с 2:0 „лебедите", с което изпратиха силна седмица след като победиха с 2:0 Байерн. Победата за лондончани дойде трудно, тъй като домакините се опълчиха максимално.

Срещата започна равностойно. В 27-ата минута се стигна до първата по-сериозна опасност в мача. Тио Уолкът стреля от фаул, но защитата на Суонси изби.

Последваха два пропуска на Окслейд-Чембърлейн, с което по-интересните положения през първата част приключиха.

През второто полувреме, играта се пооживи. В 75-ата минута  Оливие Жиру стреля, но кълбото попадна в Начо Монреал, който от 12 метра нанесе точен  удар между купа от играчи. Това бе и дебютно попадение за испанеца с екипа на Арсенал. След попадението Суонси опита лек натиск, но без никакъв успех.

Мачът вече беше в продължения, когато гостите нанесоха втори удар. Жиру изведе отлично Рамзи, който не се полакоми, който не стреля, а подаде към Жервиньо, който сам срещу вратаря на сбърка за 0:2.

След този мач, Арсенал е на 5-ата позиция, а Суонси на 9-ото място.