Отборът на Манчестър Юнайтед продължава да разочарова своите фенове. Селекцията на Жозе Моуриньо не успя да победи Бърнли в наглед своето лесно домакинство на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" бяха пълновластен господар на терена, ала преследвани от уникален малшанс, Златан Ибрахимович и компания стигнаха само до 0:0.

Домакините отправиха над 30 удара по посока вратата на Том Хийтън, но нито един от тях не се оказа голов. С фрапантни пропуски се отличиха всички звезди - Златан Ибрахимович, Уейн Руни, Хуан Мата и т.н

Снимка 260054

Хиксът остави Юнайтед далече от челните позиции. Клубът се намира на 8-о място с едва 15 точки.

Напълно очаквано двубоят започна със сериозен натиск от страна на домакините. Той обаче се материализира в чисто голово положение чак в 17-ата минута, когато Златан Ибрахимович получи прецизен пас в наказателното поле и отправи удар в средата на вратата. Том Хийтън обаче беше разгадал неговите намерения и блесна с хубаво спасяване.

Малко след това от намесите на английския национал се отчая и Хуан Мата. Испанецът опита техничен изстрел от границата на пеналтерията, ала в крайна сметка вратарят на Бърнли изби в корнер.

Снимка 260053

Попадението за Юнайтед беше близо и в 42-ата минута. Силен шут на Златан Ибрахимович попадна в тялото на бранител, след което ситуацията продължи с ъглов удар. При него Джеси Лингард бе оставен непокрит и отправи безпощаден изстрел с глава. Хийтън обаче изуми и собствените си колеги, отразявайки подобаващо тази игрова ситуация.

Втората част продължи да се играе под тоталното превъзходство на Манчестър Юнайтед. Голът обаче така и не влизаше. С два страхотни пропуска изпъкна Хуан Мата, а когато Хийтън не можеше, негов верен съюзник се оказваше гредата, която го спаси при един изстрел с глава на Ибрахимович.

Още по-трудно за домакините стана в 68-ата минута, когато Андер Ерера получи втори жълт картон и така остави своите с човек по-малко в заключителните минути. Въпреки численото неравенство, "червените дяволи" не спираха да атакуват, мечтаейки за победата. За тази цел в игра се появи дори и твърда резерва като Уейн Руни.

В 86-ата минута Дейли Блинд можеше да се превърне в герой за своите, след като негов остър шут се отклони в крака на бранител и без малко да влети в мрежата на съперника. Миг по-късно своя късмет опита и Люк Шоу, ала топката категорично отказваше да влезе в мрежата на Хийтън.

Някак си гол не падна и в 89-ата минута, когато Пол Погба центрира по възможно най-добрия начин за Злаан Ибрахимович, ала шведът разочарова тотално, пращайки топката в аут от непосредствена близост.

Снимка 260052

Последната дума в този двубой имаше Уейн Руни, който можеше да се превърне в герой за своя тим, когато в 92-ата минута получи топката, някъде около дузпата, ала и неговият изстрел не намери очертанията на вратата.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БЪРНЛИ 0:0

ЧЕРВЕН КАРТОН: Андер Ерера (68")

СТАДИОН: "Олд Трафорд"

СЪДИЯ: Марк Клатенбърг

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Дармиан, Рохо, Шоу, Мата, Блинд, Ерера, Погба, Лингард, Ибрахимович, Рашфорд (резерви: Ромеро, Депай, Руни, Карик, Йънг, Фелайни, Шнайдерлин)

БЪРНЛИ: Хийтън, Уорд, Лоутън, Мий, Кийн, Марни, Арфилд, Гудмундсон, Хендрик, Воукс, Грей (резерви: Робинсън, Фланаган, Барнс, Кайтли, Бамфорд, Бойд, Тарковски)