Сакарияспор постигна победа с 2:0 в домакинството си на Еюпспор от 29-ия кръг на Първа лига на Турция. Българското крило Здравко Димитров се появи в игра в 76-ата минута на мястото на Хади Сако.

Домакините решиха всичко с два гола през първата част. Кабонго Касонго откри резултата в 16-ата минута, а Чалаян Мендерес удвои в 42-рата минута.

Това бе изключително ценен успех за Сакарияспор, тъй като бе срещу пряк конкурент в битката за елита. След тази победа "зелено-черните" излязоха на 4-тото място с 52 точки, докато Еюпспор е само с точка повече на 2-рата позиция. Водач е Самсунспор с 60 точки.

Здравко Димитров с асистенция при победата на Сакарияспор над Анкара Кечиоренгюджю