Третият във временното класиране във Втора лига Янтра Габрово се класира за 1/16-финалите в надпреварата за Купата на България след победа с 3:0 като гост на Саяна (Хасково) пред около 400 зрители.

Попаденията паднаха през второто полувреме и бяха дело на Петър Казаков, Даниел Младенов и Емил Колев. По този начин момчетата на Велислав Вуцов си уредиха среща с отбор от елита в следващата фаза.

Саяна първи стигна до положение в шестата минута, след като новото попълнение Милен Танев подаде късо от свободен удар към Митко Плахов, а той стреля неточно от границата на наказателното поле. Янтра имаше притежанието на топката в следващите минути, докато домакините от Хасково създадоха повече опасни нападения от контраатаки, но двамата вратари не бяха затруднени.

В 45-ата минута "ковачите" можеха да излязат напред в резултата, след като създадоха най-чистото положение за първата част. Петър Казаков стреля от пряк свободен удар, но изстрелът му мина на сантиметри над напречната греда. Втората част започна по-добре за Саяна. В 50-ата минута Христо Стоянов проби отляво, комбинира с Христо Бойков, който стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна левия страничен стълб.

Час игра след началото вратарят на Саяна Диян Вълков не се намеси добре при центриране отдясно и изпусна топката, Даниел Младенов отправи удар от малък ъгъл, но бранител на домакините изчисти в корнер пред голлинията.

В 70-ата минута Ахмед Осман стреля от 20-ина метра в аут. Само няколко секунди по-късно Янтра излезе напред в резултата. Човекът във форма Петър Казаков получи топката в наказателното поле и нанесе силен удар, с който не остави шансове на Вълков.

В 81-вата минута Янтра Габрово си реши всичко. Даниел Младенов получи пас на границата на наказателното поле, напредна и с удар в долния ляв ъгъл покачи на 2:0.

В 89-ата минута Саяна можеше да върне един гол след опасен удар на Тодор Колев с глава, но появилият се от пейката Николай Минчев изби в корнер. В добавеното време на срещата Петър Казаков проби добре през центъра, пусна към Емил Колев, който оформи крайното 3:0.