Калиакра постигна историческо класиране на 1/2-финалите на купата на страната. Тимът от Каварна надигна категорично Локо (Пд) с 3:1 и заслужено продължи напред.

Срещата започна зле за пловдивчани, които още в 1-ата минута останаха с човек по-малко. Бранителят Йордан Милиев получи директен червен картон, след като спря с нарушение оставащия сам срещу Стоян Ставрев – Иван Караджов. Треньорът на Локо (Пд) Ясен Петров реагира моментално и пусна в игра Бранеков за сметка на единствения си чист нападател – Димитър Илиев.

С човек по-малко гостите стигнаха до положение в 17-ата минута. Малко след това Вели с пета стреля, но Григоров с мъка изби. В 34-ата минута Караджов опита изпълнение на задна ножица, но топката мина високо над вратата. В 42-ата домакините стигнаха до гол на Иван Райчев – 1:0.

Веднага след подновяването на играта Въндев подаде на Анатоли Тодоров, който стреля, но топката рикошира в защитник и излезе в корнер. В 51-ата минута грешка на Моралес позволи на Яшар да изведе Караджов очи в очи срещу Ставрев, но ударът му премина над вратата.

Две минути по-късно и Юли Петков пробва да се разпише. В 57-ата Моралес отново подари топката на Караджов, който би в аут. В 63-ата обаче Караджов не сгреши, след нова асистенция на бразилеца – 2:0. „Смърфовете” успяха да върнат едно попадение в 71-ата минута, когато Даксон вкара от фаул – 2:1. До края опитите на пловдивчани.

Последваха няколко опита за изравняване, но те бяха неуспешни. Оголената защита позволи на Георги Станчев да оформи крайното 3:1 в 85-ата минута.

КАЛИАКРА – ЛОКО (ПД) 3:1
1:0 Райчев (42), 2:0 Караджов (63), 2:1 Даксон (71), 3:1 Г. Станчев (85)

КАЛИАКРА: 33.Григоров (87–1.Добрев), 13.Ю.Петков, 5.Ант. Димитров, 4.Дет. Димитров, 14.Райчев, 11.Кателиев, 20.Яшар (76–23.Станчев), 21.Бояджиев, 27.Йорданов, 10.Караджов (65–18.Стоилов), 9.Ив. Петков

ЛОКО (Пд): 1.Ставрев, 20.Мечечиев, 22.Ив. Иванов, 5.Милиев, 15.Кюмюрджиев, 4.Моралес, 7.Горанов (44–17.Ан. Тодоров), 10.Вели (63-21.Заков), 11.Даксон, 18.Въндев, 14.Д. Илиев (3–2.Бранеков)