Верея се класира на ¼ финалите за Купата на България. Новата в Първа лига победи Поморие с 1:0 на "Трейс Арена".

Старозагорците бяха по-класният отбор и заслужено продължават напред в турнира. Старши треньорът на Верея Александър Томаш бе дал шанс на някои от играчите, които рядко попадат в стартовия му състав.

Единственото попадение падна в 42-ата минута, когато Костадин Слаев проби по крилото и пусна отличен пас в наказателното поле, където Светослав Диков с мощен удар от близо 10 метра вкара за 1:0.

В 75-ата минута домакините пропуснаха да решат мача след като Момчил Цветанов бе зведен зад отбраната на гостите от Светослав Диков, но останал сам срещу вратаря на Поморие, не успя да го преодолее, пращайки топката в аут.

Така Верея се присъедини към Дунав, Локомотив (Пловдив), Лудогорец, Литекс, Черно море, Пирин и победителя от двойката Ботев - Нефтохимик за място на ¼ финалите.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Верея: Пламен Колев, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Владимир Зафиров, Костадин Слаев, Осман Балде, Елиаш да Силва, Педро Еуженио, Светослав Диков, Амаду Сукуна, Илиян Йорданов

Поморие: Димитър Илиев, Георги Петков, Живко Илиев, Иван Колев, Кирил Георгиев, Мартин Василев, Милен Танев, Мирослав Коев, Слави Шопов, Стефан Стаматов, Христо Лемперов