Отборът на ЦСКА очаквано продължава участието си за Купата на България. В двубой от най-ранните фази на турнира, селекцията на Христо Янев се наложи над екзотичния София 2010 с 4:1. "Червените" играха с голяма част от своите резервни футболисти, а отлично впечатление остави 14-годишният Валентин Антов. Младият капитан дори отбеляза и гол, който обаче правилно бе отменен поради засада.

Две попадения в днешната среща реализира Преслав Йорданов, а останалите бяха дело на Николай Цветков-Демона и автогол на съперников футболист. Символичните домакини от София 2010 все пак не останаха капо, бележейки почетно попадение благодарение на Иво Иванов, който вкара коженото кълбо в собствената си врата. Победата на ЦСКА можеше да бъде и далеч по-изразителна, но множество пропуски възпрепятстваха българския гранд.

Срещата отново бе посетена от солиден брой "червени" фенове, които цял мач пееха песни против БФС, Боби Михайлов и Бойко Борисов.

В следващия кръг на турнира, ЦСКА ще премери сили с добре познатия вече отбор на Септември (София).

Срещата започна с очакван натиск на "армейците", които до 7-ата минута вече имаха няколко голови положения. Първи със стремежа си да отбележи се отличи Иво Иванов. Бившият халф на Локо (Сф) отправи тежък далечен изстрел, който обаче бе спасен от вратаря на гостите. Миг след това, Преслав Йорданов падна в наказателното поле след съприкосновение с Иван Ценов. Главният рефер на срещата обаче не уважи искането на "червения" таран за дузпа.

Логичното все пак се случи в 10-ата минута, когато макар и късметлийски, "армейците" поведоха в резултата. Николай Цветков изпълни остро един ъглов удар, бранител на София опита да спре подаване към Чорбаджийски, но вместо това прати топката в собствената си врата.

Всичко бе решено след още 16 минути, след като резултатът вече бе 2:0. Николай Цветков центрира по отличен начин към непокрития Йорданов, за когото бе детска игра да опъне мрежата на съперника.

Замесен в първите две попадения, Цветков успя да стане автор и на третото. ! Футболистите на София 2010 забравиха да се върнат в своята половина, след като имаха корнер в полето на ЦСКА. Това позволи на "армейците" да организират бърза контра, която бе завършена от Демона след асистенция на Владислав Узунов.

Полувремето завърши по изненадващ начин, след като София 2010 успя да намали своето изоставане. Отбраната на ЦСКА подцени едно центриране от фаул, което след като се удари в тялото на футболист от София 2010, злощастно срещна крака и на Иво Иванов, който прати коженото кълбо в собствената си врата.

Сензацията можеше да бъде пълна 60-секунди след това. Незнайно как нападател на гостите излезе сам срещу Анатоли Господинов. За съжаление на гостите, Стоев стреля право в тялото на "червения" страж.

Втората част не промени с нищо случващото се на "Българска армия". ЦСКА с лекота изпускаше голови положения, а съперниците им почти не минаваха центъра. В 60-ата минута бе отменен и гол на "червените", след като Радой Божилов се оказа в положение на засада.

Крайното 1:4 бе оформено от Преслав Йорданов, който получи отличен пас между заспалата отбрана на София и с лекота реализира втория си гол в мача.

Така ЦСКА спокойно дочака края на срещата и вече очаква съперника в следващата фаза на турнира за Купата на България. Това ще бъде отборът на Септември (София), който успя да елиминира Витоша (Бистрица).  Тази неделя хората на Ицо Янев подновяват участието си и във "В" група, където домакинстват на Чепинец (Велинград).

СОФИЯ 2010-ЦСКА 1:4 (Развой на срещата по минути)