Левски и Лудогорец за четвърти път ще се изправят един срещу друг в турнирите за националната купа.

В един от досегашните три случая мач в Разград нямаше. Става дума за сезон 2019/20. Тогава всичко се реши в един сблъсък на "Герена", който завърши 0:0. Стигна се до дузпи, при които по-точни бяха "сините" - 6:5, пише "Мач Телеграф".

Специално в Разград традицията дотук вещае "хикс". За първи път до него се стига на 1/16-финалите през сезон 1968/69. Тогава Лудогорец е част от третото ниво на българския футбол и по-конкретно в зона "Черно море". Интересното е, че първият мач, в който "орлите" са домакини, се играе на 11 декември 1968-а. На същата дата националният тим на България излиза за контрола срещу тогавашния световен шампион Англия на "Уембли".

Лудогорец - Левски, развой на срещата по минути

В самия край на мача

Двубоят завършва 1:1 с невероятен гол на "синята" легенда Георги Аспарухов. Без своя най-добър играч, както и без Стоичко Пешев, който също играе в Лондон, Левски стига само до 1:1 в Разград срещу Лудогорец. Точен за тима е Георги Соколов в 71-ата минута, а Колев изравнява за домакините в 81-ата.

Куриозното е, че това е и единственият гол за Лудогорец в този турнир срещу Левски. А в последните 3 мача, в които "орлите" бяха безапелационен шампион и фаворит срещу всеки, не успяваха да се разпишат срещу "сините" за купата. На реванша в края на 1968-а грандът от София не оставя шансове на съперника и го побеждава с 4:0. Този път Георги Соколов бележи два гола, а останалите са дело на Борислав Богданов Стефан Павлов.

На полуфиналите през сезон 2014/15 първата среща в Разград пак завърши наравно - 0:0. Драмата в реванша бе голяма. В самия край на мача Роман Прохазка хвърли топката от тъч, тя попадна в Антонио Аниете, който с много силен удар я изпрати в мрежата зад Владо Стоянов и взриви трибуните на "Герена".

Така, ако традицията се спази, мачът днес би трябвало да завърши наравно.