Жребият за втория кръг на предварителната фаза на Sesame Купа на България ще се тегли на 25 август (петък) от 11:00 часа в Амфитеатралната зала на Национална футболна база "Бояна". В тази фаза на турнира участват общо 32 отбора, които ще бъдат разпределени в две урни.

В Първа урна влизат 16 представители на Втора професионална футболна лига (без дублиращите отбори). Във Втора урна пък са 16 отбора, които са се класирали от Първи кръг на предварителната фаза (по 4 представителя на всеки Зонален съвет - София, Пловдив, Варна и Велико Търново).

Жребият определя 16 двойки, в които присъстват по един отбор от Първа и един от Втора урна. Домакин на срещата е отборът от Втора урна. Победителят се излъчва в една среща съгласно условията на чл. 19, ал. 1, ал. З, ал. 4 и ал. 5. на Наредбата за първенствата и турнирите на БФС и се класира за финалната фаза на турнира.

Мачовете ще се играят в периода 6 - 13 септември 2023 година.