ЦСКА и Левски не успяха да си отбележат гол и завършиха при нулево равенство в първия си сблъсък от 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Двата отбора изиграха много скучен двубой, в който опасности пред двете врати почти нямаше. Миро Иванов и Гари Родригес пропуснаха най-добрите положения за Левски, а за ЦСКА с пропуски се отчетоха Марсиньо и Апостол Попов. В крайна сметка интригата остава отворена за реванша, който ще бъде на 19-и декември.

За първи път като титуляр за „червените", след завръщането си на „Армията", започна Мартин Петров, който остана на терена около час. На трибуните на Националняи стадион пък имаше не повече от 8-9 хиляди души, което е значително под очакванията за двубоя.

Символичните домакини от Левски започнаха по-агресивно срещата и в първите 4-5 минути играчите на ЦСКА не успяха да минат центъра. „Синият" натиск обаче не доведе до желания резултат, тъй като отбраната на „червените" бе много добре подредена. Домакините постепенно изравниха играта и в средата на полувремето създадоха няколко добри положения. В 21-ата минута Вальо Илиев дори се разписа, но попадението бе правилно отменено заради засада.

Най-сериозният пропуск за ЦСКА за първата част бе дело на Марсиньо. Бразилецът навлезе на скорост в полето, навърза трима бранители на Левски, но вместо да подаде към останалия напълно непокрит Мартин Петров действа егоистично и стреля, но неточно.

Най-доброто положение за Левски пък бе в 34-ата минута и дойде след статично положение. Мирослав Иванов изпълни отлично свободен удар, но топката се отби в страничната греда.

Левски започна по-агресивно и втората част. В 48-ата минута Гари Родригес можеше да откри резултата, след като бе изведен очи в очи с Томаш Черни. Тъмнокожият футболист обаче отправи слаб и неточен удар с левия крак. ЦСКА също на няколко пъти създаде смут в полето на съперника, основно чрез статични положения, но до гол във вратата на Пламен Илиев така и не се стигна.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)