Славия победи Пирин с 1:0 на стадион "Славия" и се класира на 1/4-финал за Купата на България.

Единственото попадение в мача падна 5 минути след почивката, когато Тони Тасев се разписа срещу един от бившите си отбори.

Снимка 551558

Двубоят започна равностойно, като най-чистото положение през първото полувреме бе за гостите. В 32-та минута центриране от фланга намери Преслав Йорданов, който изпревари Вуцов и с глава стреля към вратата, но топката срещна десния страничен стълб.

Славия - Пирин, развой на срещата по минути

Славия победи с 1:0

Второто полувреме започна отлично за "белите" и в 50-та минута те откриха резултата. Радослав Кирилов центрира по прекрасен начин и Тони Тасев засече за 1:0. Бившият играч на "орлетата" показа уважение и не се зарадва на гола си.

Снимка 551583

В 72-рата минута Пирин удари втора греда. Станислав Манолев комбинира с Красимир Станоев и капитанът на Пирин стреля към вратата, но топката отново не пожела да влезе и се отби от страничния стълб.

В последните минути Пирин опита хаотичен натиск, но домакините се справиха и удържаха предимството си.