Славия победи категорично Пирин (Разлог) в първи мач от 1/16 финалите на Купата на България. „Белите” се наложиха у дома с 4:0 над Пирин (Разлог). Така реваншът в югозападния град тотално беше обезсмислен.

Първото попадение падна в 24-ата минута, когато Да Силва изскочи сам срещу вратаря и с плътен удар откри резултата. В 35-ата минута младокът Стефан Велков нацели греда, пропускайки да открие головата си сметка за „белите”.

Три минути преди края на полувремето, Янев намери Василев, който без проблем удвои за домакините.

В 50-ата минута резултатът стана класически след като Курдов засече с глава центриране от корнер на Да Силва за 3:0.

Крайното 4:0 бе оформено от Александров, който влезе в наказателното поле, финтира защитник и с точен удар я прати във вратата. В друг мач от Купата, Черно море не успя да победи Марек в Дупница.

Двата отбора направиха 0:0, с което оставиха победителят от тази двойка, да бъде определен в реванша. В друг мач от 1/16 финалите, Берое победи с класика Видима-Раковски в Стара Загора. Каядо откри още в 1-ата минута.

В 42-ата минута Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле на Видима, където Борислав Стойчев успя да овладее топката на гърди и стреля за 2:0. Крайното 3:0 бе оформено от Зехиров, който с добавка от изстреляна топка от Горанов реализира.