1. Турнирът за купата на България се организира и провежда от Професионалната футболна лига с генерален спонсор “Форд - Mото Пфое”.

2. В турнира за купата на България имат право на участие мъжките отбори на всички официалнорегистрирани ПФК /ФК/ от страната, които писмено са заявили участието си и са го защитили при условията на тази Наредба.

3. Турнирът се провежда в две фази:

а/ предварителна фаза

- участвуват всички желаещи футболни клубове с

аматьорски статут от "В" и областните групи;

- всеки един ОС на БФС излъчва по един представител на областта, който участвува в зоналния турнир за определяне представител на зоната;

- по система, график и програма всички ЗС на БФС, на базата на представените от ОС на БФС отбори, излъчват и представят задължително в БФС общо 4 /четири/ представители за финалната фаза (по един за ЗС).

б/ финална фаза

- участвуват излъчените от предварителната фаза 4 аматьорски отбора, на ПФК от "Б" ФГ-Източна и Западна /28 отбора/ и на ПФК от "А" ФГ /16 отбора/ или всичко 48 /четиридесет и осем/ отбора.

Забележки:

- Представителите на ЗС на БФС трябва да бъдат излъчени и поименно заявени писмено с телеграма или факс в срок до 17.00 часа на 30.09.2005 година.

- Сред участниците в предварителната фаза на турнира в системата на съответния ЗС на БФС се включва и първенецът на Армейската футболна група.

4. Финалната фаза на турнира се провежда в 6 етапа, разделени в 7 кръга.

I етап, 1 кръг

Излъчените от предварителната фаза 4 /четири/ отбора и 28-те (двадесет и осем) отбора от двете "Б" футболни групи чрез пълен жребий определят 16-те /шестнадесет/ двойки отбори.

Победителите излъчват 16 (шестнадесет) отбора, продължаващи във втория етап.

Регламент на етапа:

а/ Победителите се излъчват по системата на отстраняване от една среща при условията на член 19, т.1, буква "а", т.3 и т.4.

б/ Домакин на срещата е отборът който играе в по-долна група.

При 2 (два) отбора от една и съща група се тегли жребий за домакинството.

Участват 32 (тридесет и два) отбора.

ІІ етап, 2 кръг

Класиралите се от І етап 16 /шестнадесет/ отбора, и 16-те (шестнадесет) отбора от "А" ФГ чрез пълен жребий определят 16-те (шестнадесет) двойки отбори. Победителите излъчват 16 (шестнадесет) отбора продължаващи в третият етап

19, т.1, буква "а", т.3 и т.4.

б/ Домакин на срещата е отборът, който играе в по-долна група.

При два отбора от една и съща група се тегли жребий за домакинство.

Участват 32 /тридесет и два/ отбора.

III етап , 3 кръг

/1/8-финали/

Класиралите се от ІІ етап 16 /шестнадесет/ отбора, чрез пълен жребий, определят осемте двойки отбори, които излъчват 8 /осем/ отбора, продължаващи в 4 етап

чл.19, т.1, буква "а"; т.3 и т.4

б/ Домакин на срещата е отборът, който играе в по-долна група. При два отбора от една и съща група се тегли жребий за домакинство.

Участват 16 /шестнадесет/ отбора.

ІV етап, 4 кръг

/1/4 финал/

Класираните от ІІІ етап 8 /осем/отбора чрез пълен жребий определят четирите двойки, които излъчват 4 отбора, продължаващи в V етап.

чл.19, т.1, буква "а", т.3 и т.4.

Участват 8 /осем/ отбора.

V етап, 5 кръг и 6 кръг

/1/2 финали/

Класираните от ІV етап 4 /четири/ отбора чрез пълен жребий определят двете двойки, които излъчват двата отбора-финалисти.

а/ Победителите се излъчват по системата на отстраняване от една среща при условията на чл.19, т.1, буква а, т.3 и т.4.

в/ Победителят от първата полуфинална среща, изтеглена след жребий, е символичен домакин на финала за Купа България - ФОРД - Мото-Пфое.

Участвуват 4 /четири/ отбора.

VI етап 7 кръг

(финал),

1. Двата отбора-победители от полуфиналите във финална среща излъчват носителя на купата на България за 2006 година.

Регламент на финала

а/ Победителят се излъчва по системата на отстраняване от една среща при условията на чл.19, т.1 - б. "а", т.3 и т.4.

б/ Финалната среща за Купа България - ФОРД Мото-Пфое, се играе на националния стадион "Васил Левски" в град София. Символичен домакин на финала е победителят в полуфиналната среща номер 1.

в/ Победителят във финалната среща се обявява за носител на купата на България за 2006 г. И придобива право на участие в турнира на УЕФА - “Прокъп”. Ако носителят на купата е и шампиона на страната, в УЕФА - Прокъп” участвува загубилият срещу него финалист.

5. Общи разпоредби:

а/ Жребият за определяне на двойките във І, II, III, IV и V етапи от финалната фаза на турнира ще се тегли на дата, място и час, допълнително определени от ПФЛ, но не по-късно от 72 часа от определеното в графика начало на съответните срещи.

б/ Футболни клубове, включени чрез заявка или директно в схемата на турнира, които се откажат от участие, не се явят или бъдат отстранени от турнира, се лишават от правото на участие в следващия турнир за купата на България и заплащат глоби, както следва:

- ФК от професионалния футбол - 5000 лева

- ФК от аматьорския футбол - 3000 лева.

в/ ПФК /ФК/, включил се в турнира, чийто отбор напусне терена или бъде изваден от дадена среща по какъвто и да е повод, се счита за отстранен от турнира. Той губи правото си на участие в следващите 3 (три) турнира за купата на България и се глобява 10 000 лева.

г/ Ако във финалната среща един от отборите напусне или бъде изваден от терена по какъвто и да е повод, той се счита за отстранен от турнира.

Той губи правото си на участие в следващите 5 (пет) турнира за купата на България и заплаща глоба в размер на 50 000 лева.

д/ За всички дисциплинарни и други нарушения в срещи от всички етапи на финалната фаза на турнира произтичат санкции, предвидени в Дисциплинарния правилник на БФС.

е/ всички спорни въпроси по прилагането на този член 16 се решават във връзка с кореспондиращите със случая членове от тази Наредба от компетентнитеоргани на ПФЛ и БФС.