Елитният тим на Пирин (Благоевград) победи втородивизионния Банско с 2:1 като гост и се класира за 1/8-финалите за Купата на България.

Успехът обаче не дойде лесно. Домакините излязоха напред в резултата чрез Никола Мицански(28'). Малко преди края на полувремето "орлетата" изравниха, а автор на попадението стана Преслав Йорданов. Бившият футболист на ЦСКА се разписа и в 57-та минута и донеса успеха за благоевградчани.

По този начин Пирин се класира за следващия етап на турнира и чака жребия, а Банско си взе довиждане с надпреварата.

Септември (София) излъга Спортист в Своге

Калоян Пешов донесе успеха за гостите

Левски победи Марек с 2:0

Левски се класира за 1/8-финалите на Купата на България след чиста победа над Марек

Димитър Костадинов блести с два гола за "сините"

Банско - Пирин (Благоевград) 1:2