Втородивизионният Пирин (Благоевград) отстрани с дузпи Локомотив (София) на осминафиналите в турнира за Купата на България по футбол.

На стадион "Христо Ботев" в Благоевград двата тима завършиха в редовното време 2:2, като домакините се добраха до равенството с гол в 88-ата минута на резервата Павлин Тодоров след левашка грешка на вратаря Голубович.

При дузпите футболистите на Пирин бяха по-точни, като с общ резултат 6:5 благоевградчани продължават напред. За Локомотив пропуснаха Кристиян Добрев, Георги Марков и Диян Дончев. За Пирин пропуски направиха Богоев и Коемджиев.

Домакините, чийто треньор Йордан Самоковлийски изгледа мача от трибуните заради наказание, започнаха много активно мача.

В 11-ата минута капитанът Георги Георгиев изведе тима на Пирин напред в резултата, засичайки с глава центриране в наказателното поле пред Голубович.

Гостите изравниха в 42-ата минута, когато националът Генков бе точен от дузпа, която само безобразния рефер Мартин Богдев видя.

Саша Антунович изведе Локомотив напред в 75-ата минута, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на Иваников. Четири минути по-късно Локомотив остана и с човек по-малко, след като Калоян Караджинов бе изгонен.

Ошашавеният Богдев, който показа 16 жълти и два червени картона в мача, поднови играта още преди Караджинов да е напуснал терена, но бързо се усети и спря срещата докато нападателят на Локомотив напусне, след което продължи срещата със съдийска топка.

Реферът продължи с безумията си, като в 85-ата минута вдигна червен картон на Дафков, след което видя че играчът няма преди това жълт. Богдев отмени червения картон, поправяйки го с жълт.

Три минути по-късно Павлин Тодоров възстанови равенството, като редовното време на двубоя завърши 2:2.

В първото продължение червен картон получи и Бодуров от Пирин, след като за две минути реферът Богдев му вдигна два жълти картона.

В самия край на продълженията новата звезда на благоевградчани Веселин Стойков имаше възможност да вкара, но Голубович спаси.

При дузпите вратарят Иваников демонстрира отличен рефлекс, пращайки тима си на четвъртфиналите.