Пирин (Гоце Делчев) победи у дома Монтана с 3:2 в мач от 1/16 финалите за Купата на България. Неврокопчани играха на много високо ниво и не допуснаха тимът от северозапада да поема инициативата за дълго в мача.

Първото попадение падна в 43-ата минута чрез Васил Панайотов от състава на домакините. Секунди преди края на полувремето, Георги Петров удвои. В 62-ата минута Мирослав Антонов намали авансът на домакините. Петър Лазаров обаче направи резултатът 3:1 в 86-ата минута. Мартин Сечков оформи крайното 3:2 в 89-ата минута.

Реваншът между двата тима е на 24 или 25 ноември.

В друг мач от 1/16 финалите за Купата, Силистра и Чавдар (Етрополе) не се победиха. Срещата, която се игра в североизточният град завърши 1:1. Първи в резултата излязоха напред домакините. Ченешков се разписа  в 12-ата минута. Стоил Димитров изравни в 35-ата минута, като попадението му се оказа последното в срещата.

Резултати и голмайстори от мачовете за Купата може да намерите тук!