Миньор се класира за 1/8-финалите за Купата на България след победа с дузпи над Черно море. Резултатът в редовното време и продълженията бе 1:1, но при дузпите перничани се оказаха по-точни, като реализираха всичките си пет удара от бялата точка. Ермес Паломино пък пропусна за варненци.

Иначе мачът започна добре за Миньор, като „чуковете" диктуваха играта. Противно на логиката обаче, „моряците" поведоха без положение в 27-ата минута. При едно центриране Костадин Марков чукна несръчно топката с коляно и тя влетя във вратата на Чворович.

До края на полувремето и след почивката Миньор натисна и това даде резултат в 70-ата мин, когато Милен Василев изравни след чудесно изпълнен фаул.

Малко преди края на редовните 90 минути пък Черно море остана с 10 души, след като Сашо Александров бе изгонен.

В продълженията варненци заложиха на здрава защита и в крайна сметка успяха да избутат срещата до дузпи. Там обаче домакините бяха безпощадни, бележейки и 5-те пъти от бялата точка, докато Ернес Паломино пропусна за варненци.

Така Миньор вече чака спокойно съперника си на 1/8-финалите, докато „зелено-белите" ще се съсредоточат само върху изявите си в първенството.