Славия загуби реванша от четвъртфиналите за Купата на България срещу Миньор с 0:1. Двубоят обаче така или иначе не бе от особени значение, след като столичани бяха спечелили в Перник с 5:2.

Миньор откри резултата още в 7-ата минута след заучено изпълнение на корнер. Оказа се обаче, че голмайсторът Софрониев е бил в засада. Малко по-късно пък ветеранът в състава на домакините Здравко Лазаров тресна гредата на пернишката врата с удар от границата на наказателното поле.

След почивката двубоят не предложи кой знае какво развлечение на малобройната публика по трибуните. Положителният момент за „белите" бе влизането в игра на Чавдар Янков след 6-месечно лечение на контузия.

В самия край Славия изпусна две добри положения именно чрез влезлия Янков и японеца Мацуй, които обаче бяха пропилени.

В последните секунди Миньор успя да стигне до победата. Петима защитници в бял остави Окечукво да отиграе едно центриране в пеналта и тъмнокожата резерва на Миньор порази вратата за крайното 0:1.

СЛАВИЯ - МИНЬОР 0:1