Миньор (Перник) се класира за полуфиналите в турнира за купата на страната, след като размаза на стадиона в Бяла Слатина- Ботев (Криводол) с 4:1. Така новаците в Западната Б група регистрираха най-сериозния си успех в турнира за купата на страната с достигането си до тук.

Перничани откриха резултата в 17-ата минута след успешна контраатака. Самет Ашимов центрира и Костадин Хазуров със силен шут от воле отбеляза. След гола символичните домакини се опитаха да стигнат да равенство, но се затрудниха на разкаляния терен. Миньорци пък спретнаха няколко перфектни контри и логично стигнаха до втори гол в 35-ата минута. Сърбинът Горан Янкович центрира и със задна ножица ефектно Костадин Хазуров покачи на 2:0.

В първите минути на втората част криводолци имаха два фаула, изпълнени от Васко Киров, но защитата на Миньор се справи. Миньор продължи да играе на контраатаки и стигна до трето попадение в 63-ата минута. Негов автор стана Горан Янкович, който излезе сам срещу вратаря Боян Данов и го прехвърли. В 77-ата минута миньорци окончателно довършиха отбора от Западната Б група, след като Станислав Руменов вкара за 4:0 след пас на Янкович.

Три минути преди края резервата Николай Владинов реализира почетното попадение за Ботев (Криводол).