Третодивизионният Литекс сътвори втората голяма изненада в турнира за купата на България. „Оранжевите" от Ловеч победиха осемкратния носител на трофея Славия.

Срещата протече в почти пълна секретност. Ловчанлии, които регистрират разгромни победи в северозападната Трета лига, отбелязаха и двете си попадения в края на срещата.

Първото полувреме бе равностойно, като Славия имаше по-добри положения. Вълков спаси удар от воле на Иван Минчев, а удар на Балджийски бе избит от голлинията.

Кристиян Петков от Литекс също можеше да отбележи, но в решителния момент се подхлъзна.

Първият гол вкаран от Денил Селимински с глава падна в 59-ата минута и създаде предпоставки за очакваната изненада. В 83-ата минута Искрен Писаров, който премина през много елитни отбори, вкара гол след удар от границата на наказателното поле и направи задачата на „белите" от София почти непосилна.

Снимка 254504

Всички опити на отбора от групата на майсторите за обрат се оказаха напразни.

Припомняме ви, че и в миналото издание на турнира Славия отпадна от отбор от по-ниско ниво - Спартак (Пл) с 1:2.  Това стана в Плевен преди точно 364 дена.

След днешните срещи три отбора, които бяха сочени за фаворити за спечелване на ценния трофей отпаднаха. Това са: ЦСКА-София, Берое и Славия.

За пореден път се доказа, че турнирите на елиминационен принцип имат своя чар.