Лудогорец спечели Sesame Купа на България след победа над ФК ЦСКА 1948 във финалната среща с 3:1.

Българската професионална футболна лига представи интересна статистика от двубоя.

Отборът на ФК ЦСКА 1948 игра по-дълго топката. "Червените" владяха в 24:05 минути от мача, докато футболистите на Ивайло Петев държаха топката 20:54 минути. Общото чисто игрово време в двубоя бе 44:59 минути.

"Зелените" отправиха 15 удара по посока вратата на Даниел Наумов, като 6 бяха точни. "Червените" шутираха 12 пъти с 3 точни удара.

ФК ЦСКА 1948 изпълни 3 корнера срещу 7 на Лудогорец.

Футболистите на Тодор Янчев направиха 363 паса, от които 85% точни. Лудогорец направи 320 паса, от които точните бяха 82%.

Лудогорец победи ФК ЦСКА 1948 с 3:1 във финала за Купата на България

Лудогорец вдигна Купата на България пред празните трибуни на стадион "Васил Левски"

Вижте подробности

Отборът на Лудогорец направи по-голям брой атаки по левия фланг - 47%, от дясно разградчани атакуваха в 24% от случаите, а 29% от атаките минаха през центъра. За ФК ЦСКА 1948 44% от атаките бяха през центъра, 36% по левия фланг и 20% по десния.

Лудогорец извърши 12 нарушение срещу само 2 от страна на ФК ЦСКА 1948.

Кайо Видал отбеляза 2 гола от общо 3 удара във вратата на съперника. Педро Нареси се отчете с 100% успешни единоборства и 1 ключово подаване.

Симеон Петров от ЦСКА 1948 пресече 8 паса на противника, а Игор Пластун от Лудогорец 7 паса.

Ивайло Чочев и Александър Колев отправиха по 4 удара към вратата на съперника, като по 2 бяха точни.