ЦСКА - Черно море 3:1

Съставите на двата отбора: ЦСКА: Пиргов, Котев, Тунчев, В. Илиев, Силва, Тодоров, Якирович, Хидиуед, В. Димитров, Гъргоров, Гийом да Заади
Черно море: Колев, Лопес, Вачев, Стоянов, Милошевич, Индзаги, Моралеш, Жеков, Костадинов, Моке, Владимиров

7 216 зрители

Тимът на ЦСКА започва по-активно двубоя, като Велизар Димитров има възможност да стреля към вратата на варненци още в самото начало на двубоя, но не се стига до гол.
10-та минута - удар на Гиом от границата на наказетлното поле, като бранителите на Черно море избиват в ъглов удар. След него и Якирович опитва изстрел, но не стига до гол.
12-та минута 1:0 за ЦСКА - Емил Гъргоров бележи, след като е изведен отлично от Мурад Хидиуед на стрелкова позиция пред вратаря на Черно море Красимир Колев.
20-та минута - първи удар към вратата на ЦСКА. Масена Моке стреля край вратата на Пиргов.
25-та минута - удар на Емил Гъргоров от границата на наказателното поле. Топката минава край вратата на Колев.
28-та минута - нов гол за ЦСКА и 2:0. Емил Гъргоров стреля от 30-тина метра от волле, и бележи красиво в левия ъгъл на вратаря Колев.
34-та минута - 3:0 за ЦСКА. Един от най-активните в ЦСКА, Йордан Тодоров центрира в наказателното поле, където Гиом да Заади засича с глава за 3:0. Безобразна игра на централните бранители на Черно море Вачев и Милошевич.

полувреме ЦСКА - Черно море 3:0

Агитките на ЦСКА и Черно море се сбиха здраво, като привърженици на ЦСКА нахлуха и на терена.

Причина за инцидента е концентрирането на по-голямата част от охранителите на мача в Сектор Г, където фенове чупят оградите. Междувременно зоната за гости, в която са настанени привържениците на Черно море (между секторите А и Б), остава без наблюдение от страна на частните бодигардовете. Варненските фенове се възползват и прескачат оградата, за да стигнат необезпокоявани до Сектор В. В този момент агитката на армейците чупи загражденията и се отправя през терена към привържениците на Черно море.

Двете агитки се срещат и сбиват в Сектор В, но тъй като варненци са много по-малобройни, решават да се приберат при своите. Озверелите фенове на ЦСКА успяват да отворят вратите на Сектор В към пистата и започват да преследват привържениците на противниковия отбор там. Междувременно от частната охранителна фирма наблюдават безучастно боя, който се води в секторите В и Б и на пистата.

Положението се успокоява след намесата на полицията, която разпръсва биещите се. В момента служители на реда с каски и щитове охраняват срещата.

Президентът на Професионалната футболна лига Валентин Михов и председателят на Националния фенклуб на ЦСКА Димитър Ангелов също питват да успокояват феновете.
Момче от агитката на Черно море е откарано с линейка. Сериозно пострада и още няколко от привържениците на варненци
.

46-та минута - смяна в Черно море. Диян Генчев сменя Слави Жеков.

52-ата минута - жълт картон за Моралеш от Черно море
62-ата минута - жълт картон за Тунчев от ЦСКА
63-ата минута - смяна в ЦСКА. Иван Иванов сменя Кирил Котев.
65-ата минута - смяна в Черно море. Владимир Костадинов сменя Петър Костадинов.
69-ата минута - смяна в Черно море. Мартин Христов сменя Индзаги
71-ата минута - жълт картон за Станислав Стоянов от Черно море.
73-ата минута - Мартин Христов от Черно море нахлува в наказателното поле и е съборен. Дузпа за ЦСКА. Даниел Моралес изпълнява дузпата, но вратаря на "червените" Илко Пиргов спасява.
76-ата минута - смяна в ЦСКА. Христо Янев сменя получилия контузия Велизар Димитров.
80-ата минута - смяна в ЦСКА. Георги Илиев сменя Сергей Якирович.
81-ата минута - червен картон за Моралес. За грубо нарушение на игтрача на Черно море срещу Тиаго Силва, Моралес получава втори жълт и червен картон.
90-та минута - гол за Черно море 3:1. Нова дузпа за Черно море. Йордан Тодоров събаря Масена Моке. Дузпата изпълнява Моке, като бележи.

КРАЙ!!! ЦСКА - Черно море 3:1. ЦСКА с купата на България