Тимът на Вихрен победи Спартак (Пд) с 3:2 в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Така тимът от Сандански продължава напред в турнира. Герой за санданчани стана Еривертон, който отбеляза и трите гола за своя тим.

В 27-ата минута Еривертон би, топката се удари в напречната греда, тупна зад голлинията и се оплете в мрежата за 0:1.  Четвърт час по-късно съдията Ангел Ангелов свири дузпа за фаул на вратаря Стоян Здравков срещу Лукас Тихамер. Зад топката застана Еривертон, който прати топката в десния ъгъл за 0:2. Секунди след началото на второ полувреме бразилецът открадна кълбото след грешка на защитата и направи резултата класически 0:3.

Последва тотален натиск на домакините, който даде резултат. 19-годишният защитник Христо Манев вкара с глава след центриране отдясно на Евгений Курдов в 61-ата минута. Само 240 секунди по-късно Курдов заби със страхотно воле за 2:3.  Пловдивчани обаче не успяха да стигнат до обрата, въпреки че направиха няколко отлични атаки до края.
На три пъти по време на мача гредите спасиха вратаря на Спартак Стоян Здравков.

Спартак - Вихрен 2:3
0:1 Еривертон (27)
0:2 Еривертон (42-дузпа)
0:3 Еривертон (49)
1:3 Манев (61)
2:3 Курдов (65)

Спартак: Здравков, Аргиров, Ибраим, Слаев, Г. Стефанов (46-Манев), Коруджиев, Коларов, Асенов, Фанев (73-Площаков), Банев (50-Курдов),Георги Стоянов.

Вихрен: Флориан, Джоров, Св. Георгиев, Еламе, Паес, Валери Георгиев, Св. Петров, Руслан Иванов (65-Аригон), Ферейра (55-Ив. Димитров), Еревиртон, Тихамер (84-Давидов).

Жълти картони: Здравков (Сп), Руслан Иванов, Св. Георгиев (В)