Отборът на ЦСКА стъписа Стара Загора, а и българския футбол въобще, след като надигра Берое като гост, в първи полуфинал между двата тима от турнира за Купата на България.

"Армейците" се наложиха с чистото 2:0, гарантирайки си до голяма степен участие във финала от надпреварата.

Точни за победителите днес бяха Аясс и Галчев.

Реваншът е на 20.04, на стадион "Българска армия".

КОМЕНТАР ОТ МАЧА ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!

За първи път Берое бе изявен фаворит, предвид факта, че ЦСКА се намира във "В" група.

Старозагорци обаче бяха в серия от 5 мача, в които нямаха победа - 3 равенства и 2 загуби, като в тези двубои успяха да се разпишат само веднъж.

"Червените" се намираха на другия полюс с 32 поредни победи във всички състезания и внушителната голова разлика от 140:8. За първи път обаче "армейците" играеха срещу отбор от "А" група.

Берое търсеше задължителна победа, а "армейците", в ролята си на аутсайдер, нямаше какво да губят и трябваше да опитат да постигнат добър резултат преди реванша на 20 април.

Това така и не се случи, като старозагорци бяха лесни за пробиване от съперника си в средата на терена, където и реално загубиха битката с опонента си.

В предни позиции Берое също не разполагаше със сериозни аргументи, като неопитните защитници на ЦСКА успяваха с лекота да отклоняват акциите на домакините.

В същото време амбицията изигра страхотна роля за гостите от София, които стигаха за броени секунди до вратата на заралии и единствено липсата на опит в подобни срещи ги лиши от още по-впечатляваща победа.

Още в 5-ата минута вихрена атака на гостите завърши с попадение на Аясс, въпреки добрата намеса на вратаря на съперника Илко Пиргов.

Последваха нови опасности в червено в наказателното поле на домакините, но втори гол, в рамките на първите 45 минути, така и не падна.

Всичко в мача бе решено в 53-ата минута, когато Галчев се разписа за крайното 0:2.

Победата на ЦСКА бе помрачена от редица сблъсъци в официалната трибуна на стадиона, десетки счупени седалки, мелета между феновете и хвърлени бутилки и факли към скамейката на столичния тим.