Отборът на Ботев (Пловдив) се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на България. Това стана факт, след като в мач-реванш „канарчетата" се наложиха с 1:0 над Черно море. Така след нулевото реми във Варна, „жълто-черните" продължават напред в турнира.

Единственото попадение в сблъсъка вкара влезлият като резерва Луис Педро в последната 90-а минута. Артур Енрике нахлу в полето от ляво и успя да подаде към Педро, който от няколко метра на празна врата вкара скъпоценния гол.

При подаването обаче Артур се сблъска зловещо с вратаря на „моряците" Георги Китанов, в резултат на което и двамата бяха заменени принудително. Очаквано сблъсъкът вбеси наставникът на Черно море Георги Иванов, който претендираше за фаул в атака в момента на гола. В крайна сметка обаче попадението бе признато и Ботев измъкна успеха в последните секунди.

Като цяло двата отбора изиграха много скучни 75 минути, в които освен няколко далечна удари, нямаше нищо запомнящо се. В последния четвърт час обаче мачът стана интересен, а последните минути бяха меко казано драматични.

БОТЕВ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)