Черно море разгроми Левски с 4:1 в 1/8-финален мач за Купата на България. Основна "заслуга" за победата на варненци обаче имаше съдията Станислав Ставров, който изгони Рабех още в 15-ата минута, а след това показа червени картони и на "синята" резерва Христо Йовов и наставника Георги Иванов-Гонзо. Наред с това, чернодрешкото отмерни и чист втори гол за шампионите при резултат 1:1 в последните минути на първата част.

Домакините се ориентираха по-добре на тежкия терен и започнаха силно. Те владееха повече топката и имаха игрово предимство. При една бърза атака на варненци, Рабех спря с груб фаул Заков. Мароканецът игра за топката, но нацели тялото на нападателя. Въпреки че нарушението не бе умишлено, реферът Ставров прецени, че централният бранител на шампионите заслужава червен картон. Така Левски остана с десет души на терена след само четвърт час игра. Геори Иванов реагира мигновено, вадейки единствения си нападател Еньо Кръстовчев и пускайки на негово място Виктор Генев.

Окрилени от численото си преимущество, играчите на Черно море натикаха съперника си в неговата половина.

Логичното се случи в 29-ата минута. Михаил Лазаров центрира в наказателното поле към Даниел Георгиев, който шутира. Топката се отби от Живко Миланов и попадна у Георги Илиев. Халфът нямаше проблеми да я насочи в мрежата от метър-два и даде преднина на "зелено-белите".

Само десет минути по-късно обаче Левски изравни. След едно центриране от пряк свободен удар, Пиргов не успя да избие добре топката, тя се озова у Миланов, който с шут отблизо я заби в горния ъгъл на врата.

Само няколко минути по-късно "сините" вкараха втори гол. Телкийски центрира от корнер, Пиргов се сблъска със свой съотборник и изпусна топката в собствената си врата. Реферът Ставров обаче взе скандалното решение да отмени гола. По каква причина - никой не разбра. Играчите на Левски оспорваха решението му, като в нападките се включи и загряващия зад вратата на варненци Христо Йовов. Това в крайна сметка доведе до червен картон за "Бижутера".

Така вместо Левски да поведе, това сториха домакините в последните секунди, когато Даниел Георгиев се разписа от границата на наказателното поле.

Това обаче не бе всичко. При излеизането на двата тима на терена за втората част, треньорът на Левски Георги Иванов поиска обяснение от Ставров за отсъжданиета му, което донесе на Гонзо...червен картон.  Така след почивката отборът на гостите бе ръководен от пейката от Антони Здравков.

Лошите новини за столичани обаче не спряха дотук. В 50-ата минута Реултатът стана 3:1 за Черно море. Основна вина за попадението носи Виктор Генев, който се подхлъзна и не успя да избие леко центриране на Бачев. Топката попадна у Илиев, който спокойно преодоля Митрев и записа втория си гол в мача.

Това попадение още повече успокои домакините, които се дръпнаха в по-задни позиции, изчаквайки края на мача. Играчите на Левски пък се опитваха да организират атаки, които ставаха лесна плячка на черноморската отбрана. Постепенно умората и тежкия терен притъпиха действията на "сините" .

В 85-ата минута чудесна възможност за гол се откри пред Зе Соарес. Останал на 5-6 метра пред Пиргов обаче, бразилецът не успя да нанесе хубав шут. Само 3 мин. по-късно Танко Дяков със силен далечен удар оформи крайното 4:1. Така Черно море вече очаква съперника си на ¼-финалите на турнира.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 4:1

1:0 Илиев (29')

1:1 Миланов (39)

2:1 Георгиев (45')

3:1 Илиев (50')

4:1 Дяков (88')

Червени картони: Рабех (14'), Йовов (40'), Георги Иванов (46')

ЧЕРНО МОРЕ:26. Пиргов 6. Дяков 28. Маркес (80'-Адемар) 27. Димов 23. Д. Георгиев (89'-Кулибали) 4. Бачев 5. Домакинов 20. М. Лазаров 19. Заков (18'-Колев) 21. Илиев 15. Александров

ЛЕВСКИ:12. Митрев 3. Миланов (к) 5. Рабех 55.Милиев 14.Минев 8. Сърмов 20. Жоазиньо (55'-Г. Христов) 22. Тасевски (70'-Зе Соарес) 27. Бардон 32. Телкийски 7.Кръстовчев (20'-Генев)

Главен рефер: Станислав Ставров

Стадион: "Тича", Варна