Турнир: Купа на България Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 3746

Ботев (Пловдив) - Спартак (Варна) 2:1 в мач за Купата на България

Смели "соколи" изпотиха "канарите", но Ботев е първият полуфиналист за Купата

Самюел Акере с гол и асистенция за пловдивчани

87′

ГОООЛ! АХМЕДОВ!! 2:1!! Спартак (Варна) успя да намали изоставането си в 87-ата минута. Мехмед Сабри центрира в наказателното поле, а там Ахмед Ахмедов изпревари Игонен и прати топката в мрежата му.

85′

Пет минути преди края Руменов стреля опасно от пряк свободен удар, но Игонен се намеси добре и опази вратата си от гол.

72′

ГОООЛ! ИВЕЛИН ПОПОВ! 2:0!! Отборът на Ботев нанесе решителния си удар в 72-рата минута. Самюел Акере получи пас на десния фланг, напредна с топката, финтира играч на Спартак и центрира прецизно към Ивелин Попов в наказателното поле. Капитанът на "канарчетата" си вдигна топката с левия крак и с десния опъна мрежата на "соколите" за втори път.

64′

АКЕРЕ! Ботев беше близо до втори гол в 64-та минута. Акере получи топката в наказателното поле и стреля технично, но покрай гредата.

Снимка 655319

Източник: startphoto.bg

60′

Двубоят продължава да бъде отворен, а гостите по никакъв начин не показват, че са се отказали да търсят изравняване. Само можем да съжаляваме, че отбор като Спартак (Варна) се намира във второто ниво на футбола ни.

Снимка 655321

46′

Още в първата минута на второто полувреме гостите сътвориха опасност пред вратата на Ботев. Ивей Ромееш центрира прецизно към Ахмед Ахмедов, който нанесе точен удар с глава, но Игонен спаси без проблеми.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

36′

Малко преди почивката гостите изпълниха корнер, след който Виктор Митев стреля опасно от воле, но топката мина покрай гредата.

Снимка 655324

22′

ГОЛ! 1:0!! АКЕРЕ!! Логичното се случи в средата на първото полувреме и елитният отбор излезе напред в резултата. Самюел Акере получи топката на десния фланг, навлезе навътре, финтирайки двама играчи на Спартак и с удар от границата на наказателното поле матира Георги Георгиев.

20′

В 20-ата минута варненци достигнаха до нов шанс за гол. Чернев не върна топката добре към своя вратар, а Ивей Ромееш достигна до нея и нанесе удар, но Игонен спаси.

15′

Капитанът на варненци Виктор Митев получи първия жълт картон в мача.

10′
Снимка 655305

8′

ШАНС ЗА СПАРТАК! Първата по-чиста ситуация за гол се случи пред вратата на Ботев. "Соколите" организираха бърза контраатака по левия фланг, а там Ахмед Ахмедов центрира остро по земя към Ивей Ромееш, който се хвърли с шпагат в опит да засече топката в опразнената врата, но не успя.

7′

Двубоят започна с домакински натиск. Пловдивачни натикаха своя гост в полето му още от първите минути, но варненци се отбраняваха добре и не позволиха опасности пред своя вратар - Георги Георгиев.

1′

43 Константин Павлов 19 Джейми Емпие

Отборите на Ботев (Пловдив) и Спартак (Варна) се изправят днес от 17,30 часа на "Колежа" в първия четвъртфинал на турнира за Купата на България.

При равенство в редовното време ще се изиграят две продължения по 15 минути и евентуално ще има и дузпи.

Домакините излизат като фаворит. Спечелването на Купата може да спаси сезона за Ботев. "Соколите" са представител на Втора лига, но не са за подценяване.

В състава личат имената на двама, печелили вече Купата на България с екипа на Ботев през 2017 година. Това са вратарят Георги Георгиев и защитникът Радослав Терзиев.

Треньорът на Ботев Душан Керкез залага на най-доброто, с което разполага. След наказание се завръща Дилан Мертенс. Колегата му Росен Кирилов няма да разчита на контузения Йоан Буренски.

Извън сметките са също Зехиров и Грънчов. За варненци приоритет е завръщането в елита, но не отписват и Купата на България.

Ботев (Пловдив) отбелязва 94 години от спечелването на Царската купа на България

"Канарчетата" стават държавен първенец за първи път в своята история през 1929 година след победа над столичния Левски