Ботев (Кр) продължава успешно участието си в турнира Купата на България. Днес криводолци, които в предния кръг отстраниха Славия, биха Родопа като гост с 1:3. Гостите от Северна България се бранеха през по-голяма част от срещата. Въпреки това те успяха да стигна голове при единствените си по-опасни положения пред вратата на стража на смолянчани Камбуров.

Головете за гостите отбелязаха Иван Кунчев в 32-ата минута, Александров 5 минути преди края на мача и Владимиров секунди преди последния съдийски сигнал. Въпреки че Родопа имаше тотално предимство, тимът реализира само един гол и от от дузпа чрез Десислав Русев в 50-ата минута от дузпа. Повече от 3 хиляди запалянковци напуснаха трибуните в знак на протест малко преди края на двубоя.