Носителят на Купата на България ЦСКА отпадна още на 1/4-финалната фаза на настоящото издание на турнира.

аделино лопешВ драма ЦСКА загуби в Стара Загора от Берое с 1:0, като попадението за домакините падна в 120-та минута на двубоя, когато Аделино Лопеш (вляво) с удар по земя от 20-тина метра изненада вратаря Ковачевич.

Във втората минута на даденото от португалския рефер Жоаким Силва продължение на второто продължение капитанът на ЦСКА Валентин Илиев бе съборен в наказателното поле на Берое. В първия момент съдията тръгна да дава дузпа, но в последствие промени решението си и отсъди аут.

Отборът на ЦСКА завърши мача с девет души, след като в 85-та минута Тиаго Силва получи втори жълт картон. В 121-та минута бе изгонен и Еуген Трика за груб фаул срещу играч на Берое.

В края на първото полувреме Котев получи контузия и бе принудително заменен от Стойко Сакалиев.

Двата тима изиграха равностоен мач, като вратарят на Берое Ставрев спаси опасни удари на Евгени Йорданов, Тунчев и Сакалиев. В 19-та минута Кабус удари греда.

Най-чистите положения за Берое преди гола пък бяха в продълженията, като Желев и Дончо Атанасов пропуснаха.

Жребият за полуфиналите в турнира за Купата на България "Форд-Мото Пфое" ще бъде изтеглен на 19 април (четвъртък) от 11,00 часа в търговския салон на "Форд-Мото Пфое" в столичния квартал Младост - ул. "Александър Малинов" 1.

В жребия ще участват четирите отбора, спечелили четвъртфиналите за купата- Левски, Литекс, Локо (Пд) и Берое. Двата 1/2-финални мача в турнира за Купата на България "Форд-Мото Пфое" ще се проведат на 25 април (сряда), от 16,00 часа.

Финалът на турнира за Купата на България "Форд-Мото Пфое" ще се състои на 9 май (сряда), на градския стодион в Стара Загора. И полуфиналите, и финалът са в един мач, при равенство в редовното време се играят продължения, а при ново равенство се изпълняват дузпи до определяне на победителя.